Jdi na obsah Jdi na menu
 


Celkový přehled vyznamenání, které se udělují v rámci No. 633 (Virtual) Squadron RAF.


 

Za bojovou činnost:


ObrazekDISTINGUISHED FLYING MEDAL (D.F.M.) - Uděluje se poddůstojníkům za výjimečnou odvahu a výborné výsledky v boji s nepřítelem. Každé další udělení D.F.M. je označeno jako bar (např. D.F.M & bar)

 

 


 
 
 

 

ObrazekDISTINGUISHED FLYING CROSS (D.F.C.) - Uděluje se důstojníkům za výjimečnou odvahu a výborné výsledky v boji s nepřítelem. Každé další udělení D.F.C. se označuje jako bar (např. D.F.C. & bar)

 

 
 
 

 

ObrazekDISTINGUISHED SERVICE ORDER (D.S.O.) - Uděluje se důstojníkům za příkladné vedení v boji, při kterém projevili mimořádnou oddanost službě a dlouhodobé vynikající bojové výsledky. Každé další udělení D.S.O. se označuje jako bar (D.S.O.& bar)
 
 
 
 
 

Obrazek VICTORIA CROSS (V.C.) - Nejvyšší udělené vyznamenání. Uděluje se za mimořádný projev statečnosti před nepřítelem.


 
 
 
 
 

 Za nebojovou činnost:


ObrazekAIR FORCE MEDAL (A.F.M.) - Uděluje se poddůstojníkům a vojínům, za mimořádně prospěšnou činnost mimo přímé bojové akce. 


 


 
 
 
 
 

 

ObrazekAIR FORCE CROSS (A.F.C.) - Uděluje se důstojníkům za významnou a prospěšnou činnost mimo přímé bojové akce. Každé další udělení A.F.C. se označuje jako bar (A.F.C. & bar)


 
 
 

 

Za délku služby:


ObrazekWAR MEDAL 1939 - 1945 -  Uděluje se personálu No. 633 (Virtual) Squadron RAF za 1/2 roku aktivní služby v jejích řadách.

 
 
 

 

 

 

ObrazekAIR CREW EUROPE STAR - Uděluje se personálu No. 633(Virtual) Squadron RAF za 1 rok aktivní služby.

 

 
 
 
 
 

 

Obrazek1939 - 1945 STAR - Uděluje se personálu No. 633 (Virtual) Squadron RAF za 2 roky aktivní služby v jejích řadách.

 
 
 
 

 

 

Obrazek DEFENCE MEDAL - Uděluje se personálu No. 633 (vVrtual) Squadron RAF za 3 roky aktivní služby. 
 
 
 
 
 
 

Obrazek DISTINGUISHED SERVICE MEDAL (D.S.M.) - Uděluje se personálu No. 633 (Virtual) Squadron RAF za 4 roky aktivní služby.

 
 
 
 
 

 

 

Obrazek DISTINGUISHED SERVICE CROSS (D.S.C.) - Uděluje se persionálu No. 633 (Virtual) Squadron RAF za 5 roky aktivní služby.

 
 

 

 

 

ObrazekRAF LONG SERVICE & GOOD CONDUCT MEDAL - Uděluje se personálu No. 633 (Virtual) Squadron RAF za 10 let aktivní služby v jejích řadách. 
 
 
 
 
 

 Ostatní:


ObrazekCONSPICIOUS GALLANTRY MEDAL (C.G.M.) - Uděluje se leteckému personálu za záchranu jiného pilota nebo člena letecké osádky před zajetím či smrtí na území nepřítele.

 
 
 
 

 

 

Obrazek CONSPICIOUS GALLANTRY CROSS (C.G.C.) - Uděluje se leteckému personálu za opakovanou záchranu piota nebo člena letecké osádky před zajetím či smrtí na území nepřítele.