Jdi na obsah Jdi na menu
 


No. 633 (Virtual) Squadron RAF
 
633. (virt.) peruť RAF
 
 
 
      No. 633 (Virtual) Squadron RAF vznikla jako virtuální bombardovací jednotka RAF, jejímž primárním úkolem je ničení pozemních a námořních cílů nepřítele. K tomuto účelu je vyzbrojena letouny, které užívali spojenci (RAF, USAAF) a které jsou k dispozici v PC hře IL2 Sturmovik , IL2 1946 a jejich datadiscích. No. 633 (Virtual) Squadron RAF se řadí mezi řádné virt. bojové jednotky, se strukturou perutí RAF, hodnostmi i vyznamenáními.
 
Vznik:  16.5.2008
Konec: 18.10.2011 - rozpuštěna
 
 
Struktura:
 
No. 633 (Virtual) Sqn RAF se dělí na 2 Flighty (letky).
 
                   Flight A  
 
                   Flight B
 
 Oba 2 Flighty jsou vyzbrojeny jednomotorovými a dvoumotorovými bombardovacími letouny, lehké a střední kategorie, které jsou určeny pro podporu pozemních spojeneckých jednotek, k ničení nepřátelské živé a motorizované síly, stejně jako dalších pozemních a námořních cílů protivníka.
 
(Do doby než bude No. 633(Virtual) Sqn RAF doplněna na stavy, které umožní vytvoření 2 Flightů, zůstává celá peruť jako celek)
 
 
Označení:
 
     Jednotlivý piloti No. 633 (Virtual) Sqn RAF užívají, při virtuálním létání, před svým nickem označení : 633_nick ( např. 633_Holt), případně 633_OTU_nick (pokud jsou zařazeni v OTU).
 
      Označení letounů je stejné jako u jiných perutí a letek RAF. Je složeno z britské kokardy na každém křídle, na trupu a SOP. Na trupu jsou pak kodová písmena jednotky : HT
 
 
  Letci:
 
     Pilotem No. 633 (Vitual) Squadron RAF se může stát kdokoli, ovšem ne mladší 18 let, kdo se zajímá o virtuální létání, je zaměřen především na ničení pozemních cílů a je ochoten vzájemně spolupracovat s ostatními členy No. 633 (Virtual) Sqn RAF. Je jedno, zda je to nováček nebo zkušený virtuální pilot. Důležitá je především chuť ke společnému létání.
 
    
 
       Nováček, tedy ten, kdo má minimální zkušenosti s virt. létáním, bude na 2-3 měsíce zařazen do výcvikové skupiny (Operational Training Unit – OTU).
     Účastní se všech akcí, které No. 633 (Virtual) Sqn RAF provádí a plní stejné úkoly jako ostatní piloti.
     Poslouchá rozkazy velitele a dodržuje letovou i komunikační kázeň.
     Tato činnost je pak sledována veliteli perutě a letek a po uplynutí této doby může být, podle svých výsledků a projevené píle, zařazen do jedné z letek.
 
     Pro piloty, kteří přišli z jiných virtuálních perutí a letek, eventuelně se na virt. nebi pohybují min. 1 rok, platí že je jim ponechána hodnost, se kterou odcházeli od původní squadrony nebo jsou automaticky zařazeni do operačních letek v hodnosti Sergeant. Původní hodnost je ponechána max. do hodnosti Flight Lieutenant.